Witamy Państwa na stronie Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego Wielspin.

Ośrodek Wielspin to obiekt położony w Wągrowcu nad jeziorem Durowskim pośród lasów sosnowych w pobliżu szlaku Piastowskiego. Otoczenie lasów, zdrowe powietrze oraz bezpośredni dostęp do czystego jeziora sprawiają, że to idealne miejsce na turnusy rehabilitacyjne, pobyty zdrowotne a także zorganizowanie, szkolenia, konferencji czy imprezy okolicznościowej. Cały obiekt pozbawiony jest barier architektonicznych- w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Przytulne gościnne pokoje, pyszna kuchnia, basen oraz spacery po pobliskim lesie wśród czystego powietrza pozwolą na aktywną rehabilitację każdego dnia.

Wielspin jest organizatorem turnusów oraz pobytów rehabilitacyjnych dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych również z dofinansowaniem PFRON, Fundacji i Stowarzyszeń. W przypadku turnusów/pobytów rehabilitacyjnych programy terapeutyczne dostosowane są do rodzaju schorzenia oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Rozumiemy potrzeby wszystkich kultur wobec czego zapewniamy opiekę w czasie całego pobytu i niesiemy pomoc w celu spędzenia jak najlepszego wypoczynku.

Posiadamy aktualny wpis Wojewody Wielkopolskiego do:

  • rejestru organizatorów turnusów rehabilitacyjnych nr. OR/30/2016 ważne do 21.01.2019 r.
  • rejestru ośrodków OD 30/1/2016 ważny do 30.04.2019 r.

W ramach pobytu z zabiegami/turnusu dysponujemy profesjonalną i wykwalifikowaną kadrą rehabilitacyjną która składa się z fizjoterapeutów, masażystów, logopedów, hipoterapeutów oraz kynoterapeutów. Po zajęciach rehabilitacyjnych zapewniamy opiekę animatorów kultury w godzinach popołudniowych (ogniska, wieczorki taneczne, wycieczki, gry towarzyskie, wędkowanie, itp.)

Na terenie ośrodka dysponujemy domkiem grillowym, bezpiecznym placem zabaw dla dzieci, boiskiem do piłki siatkowej, parkingiem, stajnią, wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz wypożyczalnią rowerów. Na naszych Gości czeka aż 190 miejsc noclegowych w pokojach 2 i 3 osobowych. Do Państwa dyspozycji oddajemy pokoje EKONOMICZNE,STANDARD oraz LUX.
Dla naszych Gości do dyspozycji pozostają dwie windy osobowe, bufet, biblioteka, siłownia, basen, sauna, tenis stołowy, bilard, kręgle, fotele masujące.

Miarą naszych sukcesów są pacjenci wracający do nas każdego roku
Zapraszamy

Wielspin