Ośrodek Wielspin proponuje osobom w każdym wieku szereg programów terapeutycznych, które dostosowuje się razem ze specjalistami do potrzeb pacjenta, zaleceń lekarskich oraz rodzaju schorzeń. Naszą misją jest holistyczne traktowanie człowieka i gwarantowanie pacjentom usług najwyższej klasy, które będą pozytywnie wpływać na ich ciało oraz umysł.

Zabiegi rehabilitacyjne dla dzieci

Zajmujemy się m.in. zaburzeniami rozwojowymi, MPD, zaburzeniami napięcia mięśniowego, przepukliną oponowo-rdzeniową oraz innymi. Wszystkie turnusy prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, a wśród zabiegów dla dzieci i młodzieży znajdują się:

 • Kinezyterapia
  Te ćwiczenia ruchowe przeplatane są ćwiczeniami oddechowymi i izometrycznymi. Poprzez nie dziecko zdobywa nowe umiejętności ruchowe, rozwijając także swoją psychikę. Zajęcia te mają zawsze charakter indywidualny
 • Hipoterapia
  Kontakt z końmi oraz ćwiczenia wykonywane przy tych wspaniałych zwierzętach doskonalą koordynację dziecka, hamują złą postawę oraz regulują napięcie mięśniową. Zrównoważone bodźce dobrze wpływają na dziecko, które jest przez cały czas zmobilizowane do pracy.
 • Terapia mięśniowo-powięziowa
  W skład terapii wchodzą: masaż tkanek głębokich, terapia punktów spustowych oraz rozluźnienie mięśniowo-powięziowe. Celem jest zwiększenie zakresu ruchów oraz znaczące zmniejszenie napięcia. Terapia dobrze wpływa na ukrwienie organizmu.
 • Dogoterapia
  Jest to terapia przeprowadzana w formie indywidualnej z zastosowaniem najlepszych przyjaciół człowieka – psów. Dzieci chętnie koncentrują się na zabawie, która wyzwala pozytywne emocje oraz rozwija sprawność ruchową. Dogoterapia polecana jest w walce z lękiem.
 • „Pająk” – spider
  Dzięki zastosowaniu cięgien o różnej elastyczności i sprężystości możliwe jest przeprowadzenie prostych i bardziej zaawansowanych ćwiczeń stymulujących mięśnie. Wynikiem jest poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz zwiększenie poczucia równowagi.
 • Logopedia
  Dziecko wraz ze specjalistą uczy się tego, jak poprawnie układać aparat mowy. Za pomocą różnorodnych ćwiczeń i materiałów możliwe jest doskonalenie mowy oraz usuwanie wad czy zaburzeń mowy. Terapia obejmuje m.in. ćwiczenia głosowe i słuchowe.
 • Refleksoterapia
  Leczniczy masaż stóp polecany jest w przypadku różnych schorzeń. Polega na stymulowaniu tych punktów znajdujących się na stopach, które odpowiadają poszczególnym narządom czy układom, takim jak nerw kulszowy, wątroba, śledziona, nadnercza czy okrężnica wstępująca.
 • Terapia ręki
  Dzięki ćwiczeniom i zabawom dziecko rozwija małą motorykę. Zajęcia mają zawsze charakter indywidualny i obejmują takie aktywności jak dotykanie różnych kształtów oraz struktur. Ruchy palców stają się coraz bardziej precyzyjne.
 • Sala doświadczania świata
  Przebywanie w tym specjalnie zaprojektowanym pomieszczeniu zwiększa poczucie bezpieczeństwa, poprawia orientację w schemacie przestrzeni, udoskonala także pracę analizatorów. Dziecko jest spokojniejsze i chętniej nawiązuje kontakt.
 • Masaż Shantala
  Masaż ten wykonuje się już od pierwszych dni dziecka, a jego celem jest wsparcie naturalnego rozwoju niemowlaka. Dziecko lepiej śpi, uspokaja się. Jego tkanka skórna jest bardziej ukrwiona, a układ krążenia sprawniej się rozwija.
 • Terapia czaszkowo-krzyżowa
  Celem tej delikatnej terapii jest zwiększenie witalności fizycznej poprzez pozbycie się migren, przemęczenia, padaczki, zaburzeń snu. Polecana jest w przypadku udarów, zaparć i biegunek, a także autyzmu czy ADHD.
 • Integracja sensoryczna
  Ta kompleksowa terapia ma na celu poprawę rozpoznawania, segregowania oraz integrowania różnych wrażeń sensorycznych z wcześniejszymi doświadczeniami. Rozwija adekwatne reakcje na wymogi otoczenia.

Zabiegi rehabilitacyjne dla dorosłych i seniorów

Wśród zabiegów proponowanych osobom dorosłym oraz starszym znajdują się takie, które kierowane mogą być do osób z problemami ruchowymi, poruszających się na wózkach inwalidzkich, cierpiących na stwardnienie rozsiane, schorzenia układów: oddechowego czy krążenia. To także bezpieczne zabiegi dla osób z zespołem Downa, chorobą Parkinsona czy Alzheimera. W skład oferty wchodzą:

 • Fizykoterapia
  Zabiegi przeprowadzane z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, np. ultradźwięków, lasera punktowego lub skanera, pola magnetycznego o niskiej częstotliwości czy lampy biotron. W ich skład wchodzą: elektroterapia, krioterapia, fala uderzeniowa, inhalacje i światłolecznictwo.
 • Kinezyterapia
  Polecana osobom, które chcą wspierać układ ruchu. Zajęcia mogą być prowadzone indywidualnie lub w grupie, a polegają na ćwiczeniach na przyrządach lub ćwiczeniach w odciążeniu. Może to być także Nordic Walking czy gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna.
 • Hydroterapia
  Terapia wodą doskonale wpływa na kończyny górne oraz dolne. W jej skład wchodzą masaże wirowe, a także basen rehabilitacyjny. Polecamy szczególnie zajęcia grupowe z gimnastyki wykonywanej w basenie.
 • Masaż
  Dobierany jest zawsze w zależności od potrzeb pacjenta. Specjaliści mogą wykonać m.in. masaż klasyczny, izometryczny, masaż bańką chińską, ale także masaż sportowy czy limfatyczny.
 • Zabiegi specjalistyczne
  Tu znajdują się inne zabiegi, często z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Wśród nich wyliczyć można refleksoterapię stóp, logopedię czy terapię chodu.